TexteTexte Français ci-après - English text below.
In 2013 startten Lode en Patricia "Wadaiko Gin no Piyoko" als coach voor 50plus-taikostudenten van AraUmi. Daaruit groeide een gedreven taikogroepje dat wekelijks samen oefent. De naam Gin no Piyoko - vrij vertaald "Zilveren Kuikens" staat symbool voor eeuwige studenten - werd stilaan een begrip en er volgden dan ook optredens voor buurt- en straatfeesten, themadagen, meerdere verjaardagsfuiven werden opgeluisterd, maar ook voor goede doelen werd Gin no Piyoko gevraagd.
Tijdens hun eerste reis naar Japan in 2014 werd het "Taiko Peace Project" geboren in Achii village waar ze verbleven tijdens de Tokara Inadani-week in Iida. Trommelen voor vrede; de creatie Niji Matsuri van Art Lee werd gekozen (Niji betekent Regenboog, symbool voor vrede) en met toestemming van de auteur Art Lee (Wadaiko Tokara) wordt nu elk jaar tijdens de Vredesweek en Internationale dag van de Vrede (21 september) met een aantal taiko-vrijwilligers een pop-up tournee door Vlaanderen gemaakt.
Sinds 2015 reizen Lode en Patricia naar Europese steden om andere taikogroepen te ontmoeten via specifieke workshops. 'Nog meer leren en verbroederen' is hun devies!
Sinds 2016 nodigt Wadaiko Gin no Piyoko ook buitenlandse Sensei (leraren) uit voor betaalbare workshops in hun gastvrije gemeente Duffel om zo iedereen een kans te geven bij te leren in een gemoedelijke sfeer.
In 2018 maakten ze een tweede reis naar Japan voor een taiko-bootcamp … en vooral voor het warme gevoel en uitstraling van een (h)echte taiko-gemeenschap zoals ze al eerder in het buitenland ervaarden tijdens internationale taiko-events, zoals bijv. TaikoPalooza, European Taiko Conference (ETC), Taiko Sessions, e.a.
Dit brengt hen zelf naar de organisatie van een "First International Taiko Gathering" in België in 2019 !